SİPARİŞ

Nasıl sipariş verebilirim?

Üyelik formunu doldurduktan sonra:

• Beğendiğiniz ürünü veya ürünleri alışveriş sepetinize ekleyin.

• İstediğiniz ürünleri seçtikten sonra, "Sepet Ekranına" gelirsiniz.

• Bu ekranda istediğiniz ekleme, çıkarma, adet bilgisi ve toplam tutar bilgisi görebilirsiniz. Siparişinizi tamamlamak için "Satın Al" butonuna tıklayabilirsiniz.

• Teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra, ödeme ekranında kredi kartı/banka kartı, havale veya kapıda ödeme bilgilerinizi doğru şekilde girin.

• Ödeme bilgisini girdikten sonra "Ön Bilgilendirme Formu", "Uzak Mesafeli Satış Sözleşmesi", alanlarını onaylayarak “Sipariş Tamamla” butonuna tıklayıp sipariş onay ekranına geçin.

• Açılan yeni sayfada size sistem tarafından bir sipariş numarası verilir.

Üye girişi yaptıktan sonra ana sayfamızın sağ üst köşesinde göreceğiniz “Hesabım/Siparişlerim” sekmesinden siparişinizle ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?

Siparişinizi tamamladıktan sonra sipariş üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. Dilerseniz sipariş oluşturduktan sonra 10 dakika içerisinde iptal isteğinde bulunup, yeniden sipariş oluşturabilirsiniz.

 

Oluşturduğum siparişe ürün ekleyebilir miyim?

www.rafeoriginals.com’ dan verdiğiniz siparişler bize online olarak ulaşır ve ödeme işlemleriniz de sipariş oluşturma aşamasında otomatik olarak yapılır. Ödeme koşullarında değişiklik yapılamadığından, siparişinize sonradan ürün eklemeniz mümkün değildir. Ama mevcut siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş oluşturabilir ya da almak istediğiniz diğer ürünü ayrıca sipariş edebilirsiniz.

 

Siparişlerimi birleştirebilir miyim?

www.rafeoriginals.com adresinde vermiş olduğunuz her sipariş ayrı ayrı değerlendirmeye alınır. Sipariş birleştirme işlemi gerçekleştirilemez.

 

Siparişlerimi nereden görebilirim?

Siparişlerinizi, "Hesabım" sayfasında bulunan "Siparişlerim" başlığı altında görebilirsiniz.

 

Siparişimi erken gönderme imkânınız var mı?

www.rafeoriginals.com alışveriş modeline göre kargoya teslimat işlemleri 2-7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

 

Siparişimi hediye paketi yaptırabilir miyim? Hediye notu yazdırabilir miyim?

www.rafeoriginals.com üzerinden verilen siparişlerde hediye paketi ve notu uygulaması bulunmamaktadır.

 

Sepete ürün attığımda, ürün bana rezerve edilmiş oluyor mu?

www.rafeoriginals.com sitesinde yapılan alışverişlerde sepete atılan hiçbir ürün rezerve edilmez. Sepete alınan her ürün satın alma işlemi tamamlanmadığı takdirde başkası tarafından alınabilir.

 

Kapıda ödeme / Havale yöntemi ile alışveriş yapabilir miyim?

Kapıda ödeme / Havale veya EFT yöntemi ile alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Havale veya EFT ile ödeme işleminizi Erva Aydoğu TR82 0006 7010 0000 0058 9767 56 IBAN numaralı Yapı Kredi Bankası hesabına yaparak gerçekleştirebilirsiniz.  

 

Siparişim oluşmadı ama ödemesi alındı, ne yapmalıyım?

Siparişinizin onaylanma aşamasından sonra sistem size bir sipariş numarası bildirir. Bu numara sistem tarafından size bildirilmediyse ana sayfamızdaki “Hesabım” /” Siparişlerim” sekmesinden mevcut bir siparişinizin olup olmadığını kontrol edin. Siparişinize ulaşamıyorsanız, kredi kartınızdan ödeme alınıp alınmadığına bakmanızı öneririz; çünkü bankalarla yaşanan kısa süreli bağlantı sorunları nedeniyle sistem bazen siparişinizi oluşturamayabilir. Böyle bir durumda lütfen bizi e-posta yoluyla veya 05345242006 müşteri hizmetleri telefonumuzdan bilgilendirin. İşlemleriniz finans departmanımız tarafından kontrol edilecek ve ödeme kredi kartınıza iade edilecektir.

 

Siparişimdeki ürün/ürünler eksik/yanlış geldi. Ne yapmalıyım?

Siparişini verdiğiniz ürünün paketini, kargo görevlisinin yanında açmanız gerekmektedir. Eğer paketi içeri götürerek açarsanız, herhangi bir eksiklik/yanlışlık olması halinde bunu ispat edemezsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünler ile faturanızda yazan ve koliden çıkan ürünler birbiri ile aynı değilse teslim tutanağını kesinlikle imzalamayın. Kargo görevlisinden "HASAR TESPİT TUTANAĞI" hazırlamasını isteyerek, kargoyu tarafımıza geri iade edin. Kargo şirketi de bu tutanakla beraber kargonuzu firmamıza geri getirmektedir. Kargonuz elimize ulaştığında gerekli kontroller sağlanarak isteğiniz doğrultusunda değişim ya da iade işlemi gerçekleştirilecektir.

 

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi, ne yapmalıyım?

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin/poşetin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin. Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.

 

Siparişimi nasıl iptal ettirebilirim?

Sipariş tamamlanma aşamasından sonra siparişin iptal süreci 10 dakikadır. Bu süreçte siparişinizi iptal ederek ödemenizi geri alabilirsiniz. 10 dakikadan sonra siparişiniz depomuz tarafından fatura aşamasına geçilip kargo süreci başlatılacağından, iptal talepleriniz iade işlemleri aşamasına göre değerlendirilecektir.

 

İptal ettirdiğim siparişin ödemesi ne zaman yapılır?

Sipariş tamamlanma aşamasından sonra siparişin iptal süreci 10 dakikadır. Bu süreçte siparişinizi iptal ederek ödemenizi gün içerisinde geri alabilirsiniz.